Internet?

Moderator: Czester

Internet?

Postprzez matandked » Pią Gru 28, 2012 7:27 pm

Witajcie,

czy orientujecie się jak będzie wyglądała kwestia dostępu do Internetu na naszym osiedlu?
Jacy usługodawcy zaoferują nam dostęp?
Nie ukrywam, że chciałbym płacić jak najmniej :-)

Liczyłem na to, że przez pewien czas będę korzystać z sieci za darmo (http://www.aero2.pl/bdi.html), ale widzę, że o ile na początku mogłem bezproblemowo się podłączyć... teraz jest to już niemożliwe (wydaje się, ze nie jestem w tym odosobniony - w momencie, gdy odbierałem kartę, dwie inne osoby reklamowały usługę z opisanego przed chwilą powodu).
matandked

Re: Internet?

Postprzez Daniel_87 » Pią Gru 28, 2012 10:20 pm

Ja liczę na to że w niedługim czasie wejdzie na osiedle UPC, ewentualnie może JMDI.
Na chwile obecną nie ma co się przejmować Internetem, ważniejsze są kafelki, panele, farby, ceramika.
Daniel_87
Site Admin

Postprzez matandked » Sob Gru 29, 2012 2:24 am

A w jaki sposób, nie mając dostępu do Internetu, mam obejrzeć jak prawidłowo położyć płytki? :-p

Na poważnie - generalnie masz rację, ale jeżeli ktoś potrafi powiedzieć coś więcej na temat innych mediów (gaz,woda, prąd) to również chętnie dowiem się czegoś nowego/chętnie posłucham.
matandked

Postprzez Czester » Sob Gru 29, 2012 11:22 am

Z tego co wiem to na osiedlu jest już gotowa instalacja pod UPC, jak na innych osiedlach JWCH.

Nie łudźcie się też, że szybko będzie dla nich konkurencja... ;-)
Czester

Miejscowość: Zielona Dolina ;)

Postprzez Iwan » Sob Gru 29, 2012 1:09 pm

Może jeśli okaże się, że monopoliści będą chcieli nas oskubać to wypniemy się na nich i zbudujemy własną sieć? Gdyby decyzja zapadła odpowiednio wcześnie, moglibyśmy położyć kable zanim skończą się prace wykończeniowe...

Jestem jednak strasznym pragmatykiem i zanim wziąłbym się za coś takiego musiałbym policzyć co do złotówki czy skóra warta byłaby wyprawy. Może ktoś ma jakieś pomocne dane w tym temacie, np:
- Ile życzy sobie UPC?
- Jaki jest dostęp do innych providerów (pewnie póki co tylko "SepSA", ewentualnie Netia... ale i z nimi da się wynegocjować ciekawe warunki przy hurtowym zamówieniu),
- Czy przypadkiem JWCH nie będzie rzucać nam kłód pod nogi, bo ma jakąś umowę z UPC?

Poniosła mnie fantazja i wyobraziłem sobie LANparty na pół Zielonej Doliny ;-] Graczem nie jestem ale raz na jakiś czas, przy klasyce gatunku, lubię nockę spędzić ;-)
Iwan

Postprzez Czester » Sob Gru 29, 2012 1:43 pm

Iwan napisał(a):- Czy przypadkiem JWCH nie będzie rzucać nam kłód pod nogi, bo ma jakąś umowę z UPC?

8-) 8-) 8-)
Czester

Miejscowość: Zielona Dolina ;)

Postprzez Iwan » Sob Gru 29, 2012 1:57 pm

Czester napisał(a): 8-) 8-) 8-)

Aha. Dzięki...

Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem...
Iwan

Postprzez Daniel_87 » Nie Gru 30, 2012 8:22 am

Powiem że też myślałem nad taką siecią jakiś serwerek z paroma TB do wymiany plików, rozdzielający łącze z internetem i na nim postawić stronkę z forum, bez reklam :)

Co do UPC to jestem ich abonentem dobrych naście lat, jak przeglądałem ofertę to ja bym zawierał umowę jedynie na internet, TV nie oglądam, cyfrowa naziemna wystarczy w zupełności.
Z tego co wiem to UPC ma pakiet tzw bez zobowiązań, zawiera się umowę na czas nieokreślony.
http://www.upc.pl/internet/internet-bez-zobowiazania/

Dostałem odpowiedź z UPC na temat dostępności usług na naszym osiedlu
Szanowny Panie,

nawiązując do otrzymanej wiadomości, informuję, że aktualnie we wskazanej przez Pana lokalizacji nasza firma nie ma możliwości technicznych do świadczenia usługi internetowej.

Zapewniam, że staramy się poszerzać zakres naszej działalności, nie wykluczam zatem , że w przyszłości będziemy mogli udostępnić Panu usługi pod wskazanym adresem.

Niestety, aktualnie nie jestem w stanie precyzyjnie wskazać terminu.

O wszelkich nowych rozwiązaniach będziemy starali się informować na bieżąco.

Jeśli pojawią się dodatkowe pytania lub wątpliwości, proszę o skorzystanie z formularza dostępnego na stronie www.upc.pl/kontakt lub nawiązanie kontaktu telefonicznego z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 801 94 94 80 (z telefonu stacjonarnego) lub 324 94 94 80 (z telefonu komórkowego).

Zostaje nam czekać... :/
Daniel_87
Site Admin

Postprzez Paweł W. » Czw Lut 07, 2013 1:27 pm

ciekawe jak będzie wyglądał na naszym osiedlu dostęp do internetu mobilnego w sieciach komórkowych...
ale z tego co wstępnie widziałem to na duże prędkości na początku chyba nie będziemy mogli liczyć
Paweł W.

Postprzez Kota » Sob Mar 23, 2013 2:45 pm

Z internetem może być różnie na osiedlu, niestety, ale dajmy im i sobie trochę czasu, może nadgonią. Ja generalnie pracuję w domu, więc dla mnie wolniejszy net oznacza krótką przerwę w pracy, co bardzo mi pomoże zachować równowagę;) Więc nie jestem bardzo zasmucony tym;)
Kota

Następna

Wróć do Offtopic

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość