Odbiór mieszkania

Moderator: Czester

Re: Odbiór mieszkania

Postprzez Czester » Pią Lut 08, 2013 9:07 pm

Też trochę nad tym ubolewam, ale tam się szybciej ludzie wymieniają...

Forum ma jedną podstawową zaletę, ktoś może tu wrócić za rok czy dwa i znajdzie informacje szybciej, na FB do tego czasu przepadną wśród setek komentarzy.

Wiadomości z dzisiaj sa takie, że deweloper PODOBNO złożył wniosek o pozwolenie na użytkowanie i liczy na jego uzyskanie do końca miesiąca.

Na osiedlu wiele osób prowadzi już wykończenia, niektórzy chyba nawet mieszkają :-)
Czester

Miejscowość: Zielona Dolina ;)

Postprzez Mario » Pią Lut 08, 2013 9:24 pm

dzięki za świeże informacje :)

człowiek, który będzie mi wykańczał mieszkanie i pomagał przy odbiorze 2 lata temu kupił mieszkanie od JW na Lewandowie i twierdzi, że było tak samo...
widać JW ma takie standardy :/
Mario

Postprzez majkel » Śro Lut 13, 2013 11:24 am

Witam,

Pomijając sprawę opóźnienia pozwolenia na użytkowanie chciałbym poruszyć inny temat.
Ostatnio obejrzałem swój lokal i niesamowicie zaskoczył mnie sposób umieszczenia rur kanalizacyjnych w łazience.
Otóż wystają one z podłogi na wysokość kilku centymetrów - mniej więcej na 1/3 swojej objętości.
W celu ułożenia podłogi - potrzebne jest zatem ich podkuwanie albo zabudowa ? (lata 80te).
Wg. dewelopera ich ułożenie jest prawidłowe-wg. mnie ekipa budowlana nie trafiła z 'pionem' - tylko że taka sytuacja jest chyba w każdym lokalu..

Czy możecie napisać jak jest u Was i czy nie uważacie, że zgodnie z aktem notarialnym - rury te powinny być umieszczone w 'szlichcie'- w całości?

Pozdrawiam.
majkel

Postprzez Czester » Czw Lut 14, 2013 8:16 pm

majkel napisał(a):Witam,

Pomijając sprawę opóźnienia pozwolenia na użytkowanie chciałbym poruszyć inny temat.
Ostatnio obejrzałem swój lokal i niesamowicie zaskoczył mnie sposób umieszczenia rur kanalizacyjnych w łazience.
Otóż wystają one z podłogi na wysokość kilku centymetrów - mniej więcej na 1/3 swojej objętości.
W celu ułożenia podłogi - potrzebne jest zatem ich podkuwanie albo zabudowa ? (lata 80te).
Wg. dewelopera ich ułożenie jest prawidłowe-wg. mnie ekipa budowlana nie trafiła z 'pionem' - tylko że taka sytuacja jest chyba w każdym lokalu..

Czy możecie napisać jak jest u Was i czy nie uważacie, że zgodnie z aktem notarialnym - rury te powinny być umieszczone w 'szlichcie'- w całości?

Pozdrawiam.

W mojej umowie jest zapis, że rury sa na wierzchu "do zabudowy karton-gipsem"...
Czester

Postprzez dorota19105 » Wto Lut 19, 2013 2:38 am

W mojej umowie (w innych pewnie też zgodnie z wzorem umowy deweloperskiej) też jest zapis o karton gipsie ale dotyczy on rur na ścianach a nie w podłodze!!!
" podejścia do urządzeń sanitarnych PO ŚCIANIE do ewentualnej obudowy g-k prze Nabywcę"
Natomiast jeśli chodzi o rury w podłodze to jest zapis: " przewody kanalizacyjne z rur PCV, główne ciągi prowadzone pod stropem parteru i garażu, podejścia do przyborów W SZLICHCIE PODŁOGI "
Dlatego też moim zdaniem nie powinniśmy się na taki stan rzeczy zgodzić jak rury idące poziomo nad szlichtą lub zatopione w niej w połowie lub częściowo. Co innego podejścia pionowe.
Co Wy o tym sądzicie?
dorota19105

Postprzez majkel » Śro Lut 20, 2013 6:19 am

Witam,

Dziękuję serdecznie Sąsiadom za odpowiedź;)
Oczywiście moim zdaniem rury te jeśli mają być w szlichcie to również uważam że w całości..
Teraz pozostaje kwestia jak deweloper podejdzie do tego zagadnienia i komu najlepiej to zgłosić-zapewne przy odbiorze?
Obawiam się niestety, że nie zostanie to uznane jako usterka.

Pozdrawiam.
majkel

Postprzez Czester » Śro Lut 20, 2013 4:10 pm

Jeśli chodzi o te rury w szlichcie to z tego co dziś się dowiedziałem projekt był zmieniony, żeby dostosować go do wymogów prawnych, a niekoniecznie są zgodne z zapisami jakie mamy w umowach.
W moim przypadku nie ma problemu, bo i tak stawiam raczej blat i nie będzie tego widać, jesli ktoś chce mieć całą podog w płytkach to najprostszym wyjście jest lekkie podkucie i wymiana tych odpływów z rur 50mm na 40mm i wtedy schowają się całe w szlichcie. Możecie się kopać i pisać z JWCH, ale może to być strata czasu i pieniędzy.
Czester

Postprzez fotodawido » Wto Paź 29, 2013 4:16 pm

a jakie inne jeszcze "kwiatki" mieliscie przy odbiorze mieszkania?
fotodawido

Postprzez rataj » Śro Lut 26, 2014 12:59 pm

ja odebrałem mieszkanko miesiąc temu, daje namiary na fachowca: http://www.odbiorybudowlane.com
mówił że daje rabaty na odbiory grupowe także myślę że warto się skrzyknąć.
pozdrawiam!
rataj

Postprzez Henima » Nie Kwi 12, 2015 2:32 pm

Cenne wskazówki. I niektórych kwestiach związanych z tym procesem nie miałam pojęcia.

oznakowanie.info.pl/oferta/tablice-glowne,18,3,753
Henima

Poprzednia

Wróć do Sprawy mieszkańców

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość