Budowa Zielonej Doliny

Moderator: Czester

Re: Budowa Zielonej Doliny

Postprzez MilaW » Nie Sty 06, 2013 9:22 pm

my jesteśmy jutro umówieni w Pekao.. przez tel sie dowiedzieliśmy, ze bez problemu jest to możliwe (przyśpieszenie wysłania 3 transzy) ale jak sie okaze.. zobaczymy.. już bym chciała mieć klucze :(
MilaW

Postprzez Daniel_87 » Czw Sty 10, 2013 8:15 pm

Powiem Wam że lekko się niepokoję.
Jutro minie tydzień jak złożyłem dyspozycję o przelanie ostatniej transzy kredytu, tak jak napisałem składając usłyszałem "najpóźniej w środę będą pieniążki na koncie developera", napisałem do swojego doradcy, wczoraj dostałem odpowiedź że jeszcze nie dostał informacji czy pieniążki zostały przelane...
Jutro mi chyba zostaje telefon do Noble Phone może tam się czegoś bardziej konkretnego dowiem.
Daniel_87
Site Admin

Postprzez Czester » Czw Sty 10, 2013 8:45 pm

Spokojnie, to o niczym nie świadczy. Bank może różnie się zabezpieczać i nie chcieć przelać jak nie ma pozwolenia na użytkowanie... Zawsze małe ryzyko.
Pozwolenie pewnie i tak będzie w ciągu kilku dni, ja czekam na nie, dwa tygodnie i tak mnie nie zbawią :)

Jutro czekamy na relację z pierwszego forumowego odbioru :)
Czester

Miejscowość: Zielona Dolina ;)

Postprzez Daniel_87 » Pią Sty 11, 2013 12:42 pm

Niepotrzebnie się martwiłem, dostałem info że dzisiaj ostatnia transza została przelana na konto developera :)
Daniel_87
Site Admin

Postprzez MBS » Pią Sty 11, 2013 3:13 pm

Daniel_87, mówisz, że Noble przelał Ci ostatnią transzę bez pozwolenia na użytkowanie?? Powiedz jak się dokonuje takich cudów bo mi nie chcą wypłacić :(:(:( uparli się, że bez pozwolenia na użytkowanie nie przeleją...
Wiem, że w budynku 10 już była jakaś inspekcja robiona więc teraz to już chyba tylko formalności. W biurze J.W. mówią, że pozwolenie będzie do końca stycznia i 2 tygodnie będzie się uprawomocniać, to znaczy, że dla nas będzie osiągalne dopiero ok 14 lutego. Czy Wy też macie takie informacje?? A może coś innego?
MBS

Postprzez Daniel_87 » Pią Sty 11, 2013 5:10 pm

MBS a jak masz zapisane w Harmonogramie wypłaty transz?
Ja mam że 3 transza (ostatnia) winna być wypłacona 31 stycznia.
Nie mam zapisu że muszę mieć pozwolenie na użytkowanie (chyba że gdzieś nie doczytałem).
Tak jak napisałem, tydzień temu bylem w oddziale przy Metro Świętokrzyska złożyłem "Dyspozycję uruchomienia środków do umowy kredytowej" (specjalny druk Getinu) dołączyłem powiadomienie o zakończeniu inwestycji wraz z dziennikiem budowy (to co nam JWCH wysłał pocztą), no i jak widać to wystarczyło w moim przypadku :)
Daniel_87
Site Admin

Postprzez Czester » Pią Sty 11, 2013 5:12 pm

MBS napisał(a):W biurze J.W. mówią, że pozwolenie będzie do końca stycznia i 2 tygodnie będzie się uprawomocniać, to znaczy, że dla nas będzie osiągalne dopiero ok 14 lutego. Czy Wy też macie takie informacje?? A może coś innego?

To nie jest dobra wiadomość :/

Czy ktoś Was z własnej kieszeni pokrywał ostatnią transzę i umawiał się późńiej na zwrot od JW? Jak to wygląda w praktyce? Mam umówione wykończenie na połowę lutego i boję się czy się wyrobię z odbiorem... :roll:
Czester

Miejscowość: Zielona Dolina ;)

Postprzez Blacky » Pią Sty 11, 2013 5:44 pm

U mnie w banku , czyli w WBK też nie robili problemów , wróciłem z sylwestra , złożyłem zlecenie i dzisiaj się dowiedziałem , że przelew z ostatnia transzą wyszedł. W poniedziałek dzwonię to JW sprawdzam , czy zaksięgowali i umawiam się na odbiór. :)
Blacky

Postprzez WIOLETA512 » Pią Sty 11, 2013 5:51 pm

No to ja się pochwale..klucze odebraliśmy dzisiaj mają jeszcze troszkę poprawek ale przez tydzień maja się wyrobić a z tym pozwoleniem na użytkowanie to tak też słyszałam że do połowy lutego trzeba czekać.Dobrze że był z nami fachowiec do odbioru przydał się polecam każdemu...
WIOLETA512

Postprzez Blacky » Pią Sty 11, 2013 5:55 pm

Opisz jak możesz jakie usterki , żeby inni wiedzieli na co zwracać uwagę .
Blacky

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przebieg budowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość