Budowa Zielonej Doliny

Moderator: Czester

Re: Budowa Zielonej Doliny

Postprzez Czester » Czw Gru 27, 2012 8:36 pm

Bank mimo zapisu o tym, że kolejna transza tylko na zlecenie kredytobiorcy, wymaga pism od Dewelopera. Tak przynajmniej jest w Kredyt Banku.

Co do ostatniej transzy to mi proponowano w JWCH, żebym zrobił aneks i wpłacił gotówkę, a potem po przelaniu im przez Bank transzy zwrócą mi tę kasę. Jak ktoś ma środki wolne i mu się spieszy może tak zrobić, tym bardziej, że ostatnia transza to tylko 2% wartości mieszkania. Z drugiej strony przestrzegam, bo na Forum Lewandów Park ludzie narzekali, że później na ten zwrot czekali 2-3 miesiące. Skoro pozwolenie na użytkowanie ma być ok połowy stycznia to może warto poczekać 2-3 tygodnie i mieć spokój...
Czester

Miejscowość: Zielona Dolina ;)

Postprzez Izabela_e4 » Pią Gru 28, 2012 1:07 pm

Witam
Właśnie dlatego czekamy na pozwolenie użydkowania a im więcej osób poczeka tym szybciej załatwią wszystkie formalności ;)
Izabela_e4

Postprzez Daniel_87 » Pią Gru 28, 2012 10:13 pm

Właśnie dostałem odpowiedź z banku w moim przypadku Getin, aby ostatnia transza została przelana należy osobiście w placówce napisać dyspozycje uruchomienia środków i dołączyć pismo przewodnie o ukończeniu budowy (te które zostało wysłane pocztą) pewnie jakoś za tydzień pojadę dopełnić formalności.
Daniel_87
Site Admin

Postprzez Czester » Sob Gru 29, 2012 11:26 am

Mi udało się przesyłająć skany mailowo...
Ale ostatnią transzę mam po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

Osiedle bardzo ładnie świeci się już w nocy :) zainstalowano szlabany na wjeździe...

Taki lekki offtopic: czy korzystaliście z jakiś dodatkowych promocji u dewelopera? typu darmowe wykończenia, pokoje, telewizory, bony?

EDIT: Prośba do administratora... Możemy dodać FORUM OGÓLNE? Albo coś w stylu CODZIENNE PROBLEMY MIESZKAŃCÓW? Bo zaraz skończą się tematy związane z budową a powstanie wiele innych :) (sorry, że tak na forum, ale pisałem PM bez odzewu)
Czester

Postprzez MBS » Wto Sty 01, 2013 12:32 pm

Witajcie w Nowym Roku!!! na początek życzymy wszystkim mieszkańcom Zielonej Doliny szybkich odbiorów i szczęścia w nowym lokum :)

A teraz pytanie...

Czy wiecie coś na temat przydziału mocy prądu na osiedlu? Chodzi konkretnie o możliwość zainstalowania kuchni indukcyjnej... Dotarło do mnie, że być może jeśli jest zainstalowana rura od gazu w kuchni to może się okazać, że przydział prądu jest na tyle mały, że nie da się założyć indukcji tylko kuchenka musi być gazowa??

Byliśmy w naszym mieszkaniu w piątek... całość wygląda bardzo fajnie. Ekipy budowlane już praktycznie się zebrały i są gotowi do odbioru.
Niestety nam też Getin odmówił wypłacenia ostatniej transzy mimo, że zaryzykowałam i złożyłam wniosek o wypłatę całości.
Nie chcą wypłacać bez pozwolenia na użytkowanie... Tak Developer spisał z nami umowe i teraz nie ma za bardzo ruchu.

Jedyne wyjście to tak jak ktoś już wcześniej wspomniał, zapłacić ze środków własnych, a potem wnioskować w banku o zwrot.
Jest to raczej taki standard i nie powinno być z tym problemu.

Pozdrowienia
MBS
MBS

Postprzez Blacky » Pią Sty 04, 2013 7:32 pm

Mój bank nie robi problemu , złożyłem dzisiaj wniosek o wypłatę ostatniej transzy plus załączniki które dostaliśmy od JWC i do 7 dni przeleją pieniądze.
Co do możliwości zainstalowania kuchni indukcyjnej , to niestety nie wiem , ale też jestem zainteresowany tym tematem.
Blacky

Postprzez WIOLETA512 » Nie Sty 06, 2013 6:36 pm

Witam nam w millennium transza już poszła czekamy tylko na zaswiadczenie o splacie calosci no i odbiór kluczy i ruszamy z remontem...nie mozemy sie juz doczekac
WIOLETA512

Postprzez Daniel_87 » Nie Sty 06, 2013 6:59 pm

Ja czekam czy mi Getin odmówi.
W piątek byłem złożyłem dyspozycję, dołączyłem zaświadczenie z JWCH, dziennik budowy a na moje pytanie czy dostanę jakąś odpowiedź to usłyszałem "Wie Pan dzisiaj składa Pan dyspozycję, w poniedziałek pieniążki powinny wyjść z konta, we wtorek powinny być na rachunku developera".
Daniel_87
Site Admin

Postprzez WIOLETA512 » Nie Sty 06, 2013 7:09 pm

Od naszego banku to jeszcze rzeczoznawca czy ktos taki jezdził na budowe na kontrol czy faktycznie wszystko skonczone my w banku bylismy 27,12 a transza poszla w czwartek czyli 03,01
WIOLETA512

Postprzez Czester » Nie Sty 06, 2013 8:27 pm

W ogóle to praktyka banków w tym zakresie jest trochę dziwna... Otóż w umowie mam zapis, że kolejne transze (druga i trzecia) będą wypłacone po spełnieniu jednego warunku jakim jest pisemna dyspozycja (oczywiście w terminie, który jest zastrzeżony w umowie). Ja np. drugą transzę (zakończenie budowy) moglem uruchomić już ok. 15 listopada, mimo tego bank żąda ode mnie kwitu potwierdzającego zakończenie budowy i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, bo "tak jest". Dla mnie to naprawdę dziwne, bo albo coś jest w umowie albo tego nie ma... Ale nie warto chyba się kopać...

Dajcie koniecznie znać jak już ktoś umówi się na odbiór...
Czester

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przebieg budowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość